header


Sekcja Pilates PDF Drukuj
czwartek, 08 marca 2018 13:52

Pilates – to sekcja szczególnie dla osób, które narzekają na bóle kręgosłupa oraz prowadzą stresujący tryb życia. Pilates wzmacnia oraz jednocześnie rozciąga mięśnie, dzięki czemu poprawia elastyczność całego ciała, likwiduje bóle spowodowane nadmiernym napięciem lub słabością mięśni, odpręża i relaksuje. Sekcja cieszy się dużym zainteresowaniem.

Poprawiony: środa, 11 kwietnia 2018 11:07
 
Sekcja Brydżowa PDF Drukuj
poniedziałek, 05 marca 2018 10:17

 

Sekcja brydża – to nowopowstała sekcja na naszym uniwersytecie, a już licznie oblegane zarówno przez panów jak i panie.

Są tu osoby dla których tajniki gry w brydża nie są nowością, ale są też tacy, którzy chcieliby ją poznać od podstaw. Opiekunem i instruktorem sekcji jest Zbigniew Sokołowski.


 


 

 

Poprawiony: środa, 11 kwietnia 2018 11:08
 
Sekcja Historyczna

 

Sekcja historyczna elbląskiego Uniwersytetu III Wieku jest prowadzona przez panią doktor Grażynę Nawrolską, znaną w Elblągu historyczkę i archeolog związaną z Muzeum Elbląskim.

Pani Grażyna prowadzi sekcję już od dwóch lat. Zajęcia są bardzo interesujące, wzbogacają naszą wiedzę o historii Elbląga i okolic. Są również wykłady o ciekawych wydarzeniach historycznych nawet z zamierzchłej przeszłości i z miejsc bardzo odległych od Polski.

W tym roku akademickim były lub będą przedstawiane następujące tematy:

1. Największe katastrofy w dziejach ludzkości.

2. Zamość - idealne miasto twierdza Rzeczypospolitej.

3. Bursztyn - jego historia i wytwórczość.

4. Sławne kobiety.

5. Mennonici - dawni mieszkańcy Żuław.

6. Zamki krzyżackie i ich mieszkańcy.

Zajęcia sekcji historycznej odbywają się dwa razy w miesiącu, co drugą środę o godz. 12.00. O dokładnych datach spotkań można się dowiedzieć w siedzibie uniwersytetu przy ul. Rzeźnickiej 14 - 15 B i C., tel. 55 648 69 35.

 

Jerzy Lachowski

 

 
Sekcja Tenisa stołowego

 

Sekcja Tenisa stołowego - w tym roku obchodzi 5–lecie swojej aktywności. Sekcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród 14 członków sekcji swoje umiejętności w grze w tenisa podnoszą także panie. Uczestnicy odnoszą sukcesy w turniejach Grand Prix Elbląga  amatorów w Tenisie Stołowym.

opiekun sekcji:  Sylwester Gliniecki

 

 
Sekcja Kabaretowa PDF Drukuj
środa, 24 kwietnia 2013 12:29

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w niesamowitych zajęciach sekcji kabaretowej, przepełnionych dobra zabawą i humorem.

 

Kabaret "Ale Babki" istnieje od września 2011 r. - powstał z inicjatywy koleżanek z Grupy Teatralnej przy UTWION w Elblągu, które chciały dać upust swojemu poczuciu humoru i po prostu dobrze się czuły w swoim towarzystwie. Od początku grupą kieruje Krystyna Trudnowska, ona też jest autorką większości tekstów piosenek pisanych do znanych melodii. Przedstawiamy też skecze i scenki głównie autorstwa Stefanii Grodzieńskiej, które w niezwykle trafny sposób oddają klimat i problemy „wieku dojrzałego". Chętnie uczestniczymy w imprezach na terenie Elbląga i okolic. Odwiedzamy Dom Pomocy Społecznej przy ul. Toruńskiej oraz występujemy dla podopiecznych Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. Jesteśmy zdania że dopóki starczy nam sił, energii i poczucia humoru będziemy się dzielić tym bogactwem z innymi.

Aktualnie w kabarecie działa 10 osób to są:

- Halina Filipek

- Krystyna Bendyk

- Ela Dębek

- Daniela Lorek

- Danuta Kowalczyk

- Ela Murawska

- Teresa Karbowska

- Małgosia Wieczorek

- Maria Stryjewska

- Krysia Trudnowska

oraz gościnnie - Teresa Paszylk

Poprawiony: środa, 11 kwietnia 2018 11:42
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4