header


PDF Drukuj
wtorek, 09 kwietnia 2019 10:38

 

W dniu 31 marca 2019 r. 80 osób – słuchaczy UTWiON pożegnało zimę topiąc Marzannę w morzu. Kukłę wykonały panie z rękodzieła artystycznego naszego uniwersytetu. Na plaży w Stegnie, bo tam cała rzecz się działa, oprócz naszych słuchaczy zimę żegnało ponad 200 morsów z Elbląga, Malborka, Pasłęka i innych okolicznych miast. Jak zwykle pogoda dopisała, było wesoło, kolorowo i radośnie. Galeria znajduje się tutaj. Zdjęć użyczył m. in. Bogusław Lipiński.

 

Poprawiony: wtorek, 09 kwietnia 2019 10:40
 
PDF Drukuj
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 12:30

 

Ważnym wydarzeniem dla słuchaczy UTWiON w Elblągu było spotkanie z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Mołdawii w RP Iurijem Bodrugiem i konsulem honorowym Republiki Mołdawii Maciejem Bukowskim. Spotkanie odbyło się 2 kwietnia 2019 r. w EUH-E. Podczas spotkania ambasador w sposób niezwykle barwny i dowcipny opowiadał o Mołdawii, relacjach historycznych i teraźniejszych między Polakami i Mołdawianiami, obyczajach, kulturze, winnicach i winiarniach, z których wina słynne są na całym świecie. Podczas spotkania – odbyła się również degustacja mołdawskich win. Na spotkanie z ambasadorem przybyli także zaproszeni w osobach biskupa diecezji elbląskiej Jacka Jezierskiego, wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Grażyny Kluge, Przewodniczącego Rady Miasta Elbląga Antoniego Czyżyka, Wiceprezydenta miasta Elbląga – Janusza Nowaka, rektora EUH-E Zdzisława Dubielli, prezesów i przewodniczących z Klubów Seniora i organizacji pozarządowych oraz młodzieży z bursy nr 2 przy ul. Pułaskiego. Cieszymy się, że Pan ambasador przyjął zaproszenie uniwersytetu i znalazł czas by spotkać się z seniorami – Elblążanami. Galeria znajduje się tutaj.

Teresa Urban

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 08 kwietnia 2019 12:34
 
PDF Drukuj
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 12:10


Już po raz trzeci nasz uniwersytet był organizatorem wojewódzkiego Przęglądu Twórczości Artystycznej UTW. 4 kwietnia 2019 r. przyjechało do Elbląga 6 UTW z: Olsztyna, Ostródy, Wydmin, Giżycka, Węgorzewa, Braniewa i wystąpił również kabaret UTWiON z Elbląga. Artyści – amatorzy prezentowali swoje umiejętności artystyczne w kategoriach: teatr, kabaret, recytacja. Było twórczo, ambitnie i kolorowo. Występy oceniało jury w składzie: Teresa Miłoszewska (CSE Światowid) – przewodnicząca, Krystyna Sandecka – polonistka, Krystyna Adamska – przewodnicząca ZERiJ w Elblągu.

W kategorii teatr:

I miejsce zajęła Grupa Teatralna „Bhavo” z UTW w Olsztynie. Tytuł przedstawienia „Z Olsztynem, Olsztynowi” na podstawie książki Alozjego Śliwy „Spacerkiem po Olsztynie”.

II miejsce zespół teatralny „Alle Bóda” z UTW w Ostródzie, który przedstawił sztukę „Kandydatki na żonę”.

III miejsce „Formacja Teatralna Be-Art” z UTW w Giżycku przedstawiając formę teatralną „Leżałem kiedyś na plecach”.

W kategorii kabaret:

I miejsce zajął kabaret „Ale Babki” z UTWiON w Elblągu prezentując skecz, pt. „Przekop”.

II miejsce zajął kabaret „Babki z klasą” z UTW w Wydminach prezentując skecz, pt. „Egzamin końcowy”.

III miejsce kabaret „Wapno gaszone” z UTW w Węgorzewie, który zaprezentował „Show-biznes bez ograniczeń wiekowych”.

W kategorii recytacja:

I miejsce zajęła Wiktoria Sokołowska w wierszu „Montaż wierszy o miłości z UTW w Giżycku.

II miejsce zajęła Maria Gamdzyk w wierszu, pt. „Kobiety” z UTW w Giżycku.

III miejsce zajął Jan Narejko z UTW w Węgorzewie recytując wiersz autorstwa Mariana Załuckiego „Nie straszcie dorosłych”.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, które wręczyła prezes UTWiON w Elblągu Iwona Orężak.

Wszystkim wolontariuszom – słuchaczom UTWiON za pomoc w organizacji przeglądu (opiekę nad grupami artystów z województwa, przygotowanie poczęstunku) – w imieniu Zarządu UTWiON składam serdeczne podziękowanie. Galeria znajduje się tutaj.

 

Iwona Orężak

 

Poprawiony: czwartek, 11 kwietnia 2019 13:24
 
PDF Drukuj
środa, 27 marca 2019 14:54

 

7 marca 2019 w Bibliotece Elbląskiej przy ulicy Świętego Ducha odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie udział wzięli m.in.: zespół taneczny „Fantastic” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu, uczniowie z Centrum Kształcenia Praktycznego z pokazem stylizacji fryzur i strojów karnawałowych, kabaret „Ale babki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu prezentujący wiersze „Gdy poezja bywa kobietą”, zespół „Radość” z UTWiON, zespół „Z górki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Malborka. Odbyła się loteria – losowanie i wręczanie nagród (p. Zbigniew Sokołowski). W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób, które przywitaliśmy słodkim akcentem połączonym z losem na loterię. Galeria znajduje się tutaj.

 

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 15:02
 
PDF Drukuj
poniedziałek, 11 lutego 2019 13:06

 

W tym roku bal karnawałowy odbył się w Hotelu Elbląg. Bal rozpoczęliśmy Polonezem, było jak zwykle kolorowo, tanecznie i szampańsko. Galeria znajduje się tutaj.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4