header

PROGRAM WYCIECZKI

„POZNAŃ (OPERETKA „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA” – KÓRNIK – ROGALIN”

 

Dzień I - 23.11.2017r. (czwartek)

05:45 - zbiórka uczestników (Plac Konstytucji), wyjazd i przyjazd do:

· Poznania, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzenie, m.in.:

Katedry z podziemiami (groby Piastów), spacer po Starym Rynku (Ratusz, Pomnik Bamberki, Pałace: Górków, Mielżyńskich, Działyńskich), wejście do Fary, spacer do średniowiecznych murów miasta i byłej bramy Wronieckiej, Baszty, wzdłuż murów zamkowych na Wzgórze Przemysława do Zamku Królewskiego, wejście do kościoła O.O. Franciszkanów

(Sanktuarium Maryjnego, w którym znajduje się Obraz Pani Poznania Matki Bożej w Cudy Wielmożnej), Muzeum Narodowe, Plac Wolności z Biblioteką Raczyńskich i Arkadią; Pomnik Starego Marycha;

- czas wolny, obiadokolacja;

- przyjście do miejsca noclegowego, zakwaterowanie;

Hotel „Ibis Stare Miasto”, ul. Kazimierza Wielkiego 23

19:00 -  udział w operetce Teatru Muzycznego pt. „Księżniczka Czardasza”, nocleg

Romans charyzmatycznej kabaretowej szansonistki i pochodzącego z bogatej rodziny przystojnego arystokraty w najsławniejszym dziele Kálmána pokazany jest zarówno melodramatycznie, jak i przewrotnie. A jeśli dodamy do tego całą plejadę komicznych postaci, nieoczekiwane zwroty akcji i muzykę, którą bez wahania nazwać można rewią przebojów, to Księżniczkę czardasza polecić można bez specjalnej rekomendacji. Operetka Kálmána jest zarówno pretekstem do gry z konwencją, jak i cieszenia uszu pięknymi głosami. Księżniczka czardasza w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza to muzyczna rozrywka na najwyższym poziomie, w której nie zabraknie także dużej dawki humoru.

Czas trwania spektaklu: 155 min (w tym 2 przerwy). .

Dzień II - 24.11.2017r. (piątek)

08:00 - śniadanie w miejscu zakwaterowania, wykwaterowanie, wyjazd i zwiedzanie:

· Kórnika - Zamku - Pałacu Działyńskich; godz. 10.00/10.10

Zamek jest nie tylko siedzibą biblioteki rodowej Działyńskich, obecnie Polskiej Akademii Nauk, ale także wspaniałym obiektem architektonicznym, mieszczącym w swych wnętrzach muzeum wnętrz zamkowych. Historia zamku w postaci murowanej sięga pierwszej połowy XV w., zaś jego obecna postać wywodzi się z przebudowy z około połowy XIX w. .

Liczne było grono właścicieli kórnickiego zamku, od możnych Górków poczynając, na tak zasłużonych Działyńskich kończąc. Zamek położony jest w sąsiedztwie Jeziora Kórnickiego, otoczony fosą, a wokół niego rozciąga się piękny park.

· Rogalina - Muzeum - Pałacu (Pałac i Gabinet Londyński), spacer po parku; godz. 12.30/12.45

Pałac Raczyńskich w Rogalinie jest jednym z najwybitniejszych przykładów architektury rezydencjonalnej w Polsce i jednym z najpiękniejszych założeń pałacowo-parkowych w Wielkopolsce i kraju. Zbudowano gp w drugiej połowie XVIII w. jako rodową siedzibę Kazimierza Raczyńskiego, pisarza koronnego, późniejszego starosty generalnego Wielkopolski i marszałka nadwornego koronnego na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego.  Pałac składa się z głównego budynku i połączonych z nim ćwierćkolistymi skrzydłami galeriowymi dwóch oficyn bocznych. Wzdłuż poprzedzających go dziedzińców usytuowano drewutnię, stajnię, powozownię i dworskie czworaki. Za pałacem rozciąga się ogród francuski z zamykającym go od zachodu kopcem widokowym.

- obiad; Restauracja „Pod Dębami”,

- przejazd do Elbląga.

ok. 20:00 - przyjazd do Elbląga, zakończenie wycieczki.

Koszt wycieczki:   – 360,00 zł od osoby (przy grupie 40 osobowej)

z biletem do Teatru.

Świadczenia objęte ceną:

- przejazd autokarem;

- bilety wstępu wraz z przewodnikiem do zwiedzanych obiektów;

- bilet do Teatru Muzycznego;

- nocleg (pokoje 2-osobowe z prysznicem i wc) oraz wyżywienie zgodnie z programem;

- opieka pilota;

- ubezpieczenie od NNW.

Zapisy przyjmuje biuro Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych

do dnia 10 października 2017r.

z zaliczką w wysokości 150,00 zł/osoba

(bilet do Teatru i zaliczka na poczet noclegu).