header
Aktualności

images/stories/zyczenia.jpg

 

 Andrzejkowe szaleństwo     


        W czwartek 25 listopada 2010 roku ponad stu osobowa grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu bawiła się wspaniale w kawiarni „ U aktorów” na wieczorku andrzejkowym. 
Były tańce, tradycyjne lanie wosku oraz wróżby, doskonale przygotowane przez nasze panie. Największą atrakcją była możliwość poznania przyszłości, którą przepowiadała profesjonalna wróżka.  Ustawiła się do niej długa kolejka.
Nasze koleżanki z zespołu tanecznego zatańczyły brawurowo cha-che, którą nagrodzono rzęsistymi oklaskami. Również zespół muzyczny bardzo się podobał i zebrał zasłużone brawa.
Panie z samorządu zadbały  o magiczny nastrój tego wieczoru przy miłej
i profesjonalnej obsłudze kierowanej przez właściciela obiektu pana Romana Badysiaka.
Było wesoło, kolorowo, po prostu wspaniale.

 

 
PDF Drukuj
poniedziałek, 08 listopada 2010 16:05


SENIORIADA  2010 i INAUGURACJA  ROKU AKADEMICKIEO  2010/11


1 października 2010 roku w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych odbyła się już po raz trzeci Senioriada – impreza o seniorach i dla seniorów. Tegoroczna Senioriada połączona była z inauguracją nowego roku akademickiego 2010/2011 Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych  w Elblągu.       Impreza rozpoczęła się na  Placu Kazimierza Jagiellończyka , gdzie wykonano wspólne zdjęcie seniorów i wysłuchano koncertu Orkiestry Wojskowej 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. Część artystyczna uroczystości miała miejsce w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Charakterystyczną cechą tegorocznego święta seniorów  były „ stroje z epoki”. Po odśpiewaniu hymnu studenckiego Gaudeamus igitur  , dyrektor UTWiON mgr Iwona Orężak przedstawiła szeroką działalność słuchaczy uniwersytetu. Nastąpiły również wystąpienia zaproszonych gości. Występ uczennicy zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu Hanny Giedy z piosenką „Łatwopalni”
przy akompaniamencie Marty Ossowskiej poprzedził wykład inauguracyjny 
pt.  Edukacja a jakość życia osób „ wcześniej urodzonych” wygłoszony przez
dr Danutę Oleksiak.  Część artystyczną  poprowadził  Mirosław Siedler – dyrektor elbląskiego teatru.  Grupa teatralno-muzyczna UTWiON  w ramach integracji z młodzieżą   Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 w Elblągu przygotowała atrakcyjny program  pt. „ Nie daj się – pokaż na co cie stać”
pod kierunkiem Krystyny Bary.         Wielkim powodzeniem cieszyły się występy chórów z Klubów Seniora
„ Jar” i „ Zakrzewo”  z ŚDS „Traugutki” i DPS „Niezapominajka”  a także  dzieci z Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży. Bardzo podobał  się też koncert Zespołu Folklorystycznego z Kaliningradu zaproszony przez UTWiON. Wielką atrakcją tegorocznej Senioriady była Loteria Fantowa, gdzie
co drugi los wygrywał. Możliwe to było dzięki sponsorom i darczyńcom: Grupie Żywiec, Hurtowni Słodyczy „Lukrus”, Hurtowni Świec „Rak”, Hurtowni Napojów „Big” spółka z o.o., P.P.H. Branży Skórzanej, Zakładowi Szklarskiemu „Miś”, Zakładowi Poligraficznemu „Elgraf”, Zaocznej Szkole Policealnej „COSINUS”, Stowarzyszeniu Kongresu Kobiet Warmii
i Mazur Oddział w Elblągu, Sklepowi ze Zdrową Żywnością oraz osobom indywidualnym. Współorganizatorami imprezy byli także: Centrum Spotkań Europejskich  „Światowid” i Kawiarnia  „ U Aktorów” .   Patronat honorowy objął – Henryk Słonina  Prezydent Miasta Elbląga Patronat medialny: Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska, Radio EL, Tydzień w Elblągu, Telewizja Olsztyn.      Senioriada cieszyła się aplauzem publiczności, licznie przybyłej do teatru; sala dosłownie „ pękała w szwach”. 
Wszystkim  uczestnikom, współorganizatorom  i sponsorom serdecznie dziękujemy.
 
           

 

 
Wpisany przez Maria   

Uchwała nr 5

Zarządu UTWiON w Elblągu z dnia 19 października 2010 roku

w sprawie zatwierdzenia Planu działalności na semestr pierwszy

roku akademickiego 2010/2011

 

Zarząd Stowarzyszenia UTWiON na posiedzeniu w dniu

19 października 2010 roku zatwierdza plan działalności na pierwszy semestr zgodnie z załącznikiem Nr 1 i Nr 2.

Podpisy Członków Zarządu:

1. ………………………………………

2. ………………………………………

3. ………………………………………

4. ………………………………………

5. ………………………………………

 

Rzecznik Praw Osób Starszych
Przyjmuje:
ul. Związku Jaszczurczego 17 Elbląg
we wtorki i czwartki
w godz. 12.00-15.00
tel. 55 236 27 16

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 40 z 41

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Henryka, Włodzimierza, Bonawentury
Jutro złóż życzenia dla : Marii, Eustachego, Mariki

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY