header
PDF Drukuj


Działalność dydaktyczna - obejmuje wykłady z takich dziedzin nauki jak: psychologia, zdrowie, botanika, sztuka, astrofizyka, geografia, medycyna, historia, problematyka społeczna. 

Zajęcia w formie pracy czynnej w sekcjach zainteresowań - l raz w tygodniu.

Wykłady UIIIW prowadzone są na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej.

Zajęcia w sekcjach odbywają się w Centrum Rehabilitacji, w Szkole Podstawowej nr 11, w siedzibie UTWiON, w Bibliotece Elbląskiej, w Szkole tańca Broadway, na Basenie Miejskim.

W czasie wakacji organizowany jest semestr letni o charakterze rekreacyjno - wycieczkowym, a także zajęcia sportowe w terenie. Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany w 2004 roku festyn żeglarski w Suchaczu, podczas którego słuchacze mogli pożeglować po Zalewie Wiślanym. Uczestnicy warsztatów od kilku lat organizują kiermasz swoich wyrobów, z których największym powodzeniem cieszą się kiermasze ozdób świątecznych przed Bożym Narodzeniem. Od 2003 roku dzięki pozyskaniu dodatkowych środków finansowych organizowane są też plenery malarskie. W sierpniu 2005 roku udało się zorganizować tygodniowy plener polsko - rosyjski w Stegnie, dzięki środkom unijnym. 

Wszystkie zajęcia są prowadzone przez profesjonalną kadrę nauczycieli, lekarzy, terapeutów i instruktorów. Dzięki otwartemu charakterowi Uniwersytet III Wieku pozwala uczestniczyć w programach edukacyjnych wszystkim grupom wiekowym. Prace wykonane na warsztatach rękodzieła artystycznego słuchacze przeznaczają na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacji Dzieci Niepełnosprawnych "Słonik", plebiscyt "Przyjaciel Niepełnosprawnych". Uniwersytet III Wieku jest współorganizatorem Tygodnia Walki o Równe Prawa Niepełnosprawnych w Elblągu.

 

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Doroty, Wilhelma, Łucji
Jutro złóż życzenia dla : Jana, Pawła, Dawida

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY