header
Dzień Kobiet 2023

 

Dzień Kobiet

 

W dniu 8 marca 2023r. spotkaliśmy się z okazji Dnia Kobiet w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

Były życzenia, kwiaty i słodki upominek oraz urocze i chwytające za serce występy przedszkolaków z Eko - Przedszkola Nr 23, uczniów z ZPSM
w Elblągu, z których szczególnie zauroczyły nas występy Maksymiliana Wach, Nadii Rożentalskiej oraz duetu wokalnego Antoniny Wiśniewskiej
i Mateusza Szapańskiego.

Wystąpiły również zespoły uniwersyteckie : Zespół taneczny „Fantastic”, Zespół piosenki „Radość” i Kabaret „Ale Babki”.

 

 

zdjęcia:

 

 
Dzień Kobiet 2022

 

 

Dzień Kobiet w UTWiON

 

Dnia 8 marca w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet

 

W spotkaniu wystąpiły zespoły Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu

Zespół Taneczny ”Fantastic”


Zespół Piosenki Biesiadnej „Radość”


Kabaret „Ale Babki”

 

a także młodzież z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych –


Trio fortepianowe


w składzie Zuzanna Tomaka,Barbara Wojciul, Maksymilian Mielko,


oraz Zosia Zelonka z zespołu Elbląskie Diamenty z Młodzieżowego Domu Kultury.

 

Zdjęcia:

 

 
Dzień Kobiet 2020

W dniu 6 marca mieliśmy przyjemność uczestnictwa w spotkaniu z okazji Święta Kobiet, które odbyło się w Bibliotece Elbląskiej. Imprezę prowadziły Panie: Anna Godlewska i Krystyna Bara. Wszyscy bawili się znakomicie przy występach zespołu „Wiesław i przyjaciele” , zespołu tanecznego „Fantastic”, „Radość” oraz kabaretu „Ale Babki”. Nasi Panowie stanęli na wysokości zadania częstując wszystkie Panie szampanem. W trakcie spotkania przeprowadzona była loteria fantowa – szczęśliwcy z drobnymi upominkami wracali uśmiechnięci do domu. Link do galerii: tutaj.

 
Ostatnie sukcesy naszych pań w roku 2019

 

Kabaret „Ale Babki” zdobywa II miejsce w zorganizowanym przez MOPS w grudniu 2019 r. w konkursie pn. „Kampania społeczna na rzecz seniorów zagrożonych i dotkniętych przemocą”.

Kabaret „Ale Babki” otrzymuje II nagrodę w XXII Juwenaliach III Wieku, które odbyły się w Warszawie w grudniu 2019 roku, gdzie występuje z programem „Przekop”.

Zespół „Fantastic” zdobywa III nagrodę, również w Juwenaliach III Wieku w Warszawie, prezentując dwa tańce „Zielony walc” i foxtrot do melodii „New York”.

Gratulujemy naszym słuchaczom wspaniałych osiągnięć. To kolejny dowód w dojrzałym wieku, możemy sięgać po laury.


W imieniu Zarządu i Samorządu

Iwona Orężak

 

 
WOŚP 2020

 

Po raz kolejny nasz Uniwersytet wziął udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i również po raz kolejny nie zawiedliśmy się na ludziach o wielkim sercu i chęci pomocy tym najbardziej potrzebującym.

Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmiało „Wiatr w żagle” a zbiórka pieniędzy przeznaczona będzie wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci w ramach chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, czy neurochirurgii.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom naszego uniwersytetu, który aktywnie włączył się
w organizację zbiórki, czy to w postaci kwesty, pieczenie ciast do mini-kawiarenki,
czy dyżurów w Sztabiku Seniora.

Dziękujemy słuchaczom i ich rodzinom za każdą wrzuconą złotówkę i udział w kwestowaniu.

Wśród wolontariuszy znaleźli się:

1. Alicja Antkiewicz

2. Elżbieta Moszczyńska

3. Anna Godlewska

4. Halina Ratajewska

5. Danuta Szczecka

6. Hanna Szczecka

7. Mieczysława Kuźniarska

8. Edward Kugler

9. Władysława Krzykowska

10. Maria Sejmicka

11. Maria Hajeczka

12. Wanda Błaszczak

13. Joanna Andruszewska

14. Małgorzata Wieczorek

15. Alicja Raszewska

16. Bożena Rokicka

17. Alina Nazarczuk

18. Roberta Wenta

19. Bronisława Filipowicz

20. Danuta Maszka

 

Galeria znajduje się tutaj.

 

 

 
Marzanna 2019

 

W dniu 31 marca 2019 r. 80 osób – słuchaczy UTWiON pożegnało zimę topiąc Marzannę w morzu. Kukłę wykonały panie z rękodzieła artystycznego naszego uniwersytetu. Na plaży w Stegnie, bo tam cała rzecz się działa, oprócz naszych słuchaczy zimę żegnało ponad 200 morsów z Elbląga, Malborka, Pasłęka i innych okolicznych miast. Jak zwykle pogoda dopisała, było wesoło, kolorowo i radośnie. Galeria znajduje się tutaj. Zdjęć użyczył m. in. Bogusław Lipiński.

 

 
"Mołdawia znana i nieznana"

 

Ważnym wydarzeniem dla słuchaczy UTWiON w Elblągu było spotkanie z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Mołdawii w RP Iurijem Bodrugiem i konsulem honorowym Republiki Mołdawii Maciejem Bukowskim. Spotkanie odbyło się 2 kwietnia 2019 r. w EUH-E. Podczas spotkania ambasador w sposób niezwykle barwny i dowcipny opowiadał o Mołdawii, relacjach historycznych i teraźniejszych między Polakami i Mołdawianiami, obyczajach, kulturze, winnicach i winiarniach, z których wina słynne są na całym świecie. Podczas spotkania – odbyła się również degustacja mołdawskich win. Na spotkanie z ambasadorem przybyli także zaproszeni w osobach biskupa diecezji elbląskiej Jacka Jezierskiego, wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Grażyny Kluge, Przewodniczącego Rady Miasta Elbląga Antoniego Czyżyka, Wiceprezydenta miasta Elbląga – Janusza Nowaka, rektora EUH-E Zdzisława Dubielli, prezesów i przewodniczących z Klubów Seniora i organizacji pozarządowych oraz młodzieży z bursy nr 2 przy ul. Pułaskiego. Cieszymy się, że Pan ambasador przyjął zaproszenie uniwersytetu i znalazł czas by spotkać się z seniorami – Elblążanami. Galeria znajduje się tutaj.

Teresa Urban

 

 

 
Dzień Kobiet 2019

 

7 marca 2019 w Bibliotece Elbląskiej przy ulicy Świętego Ducha odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie udział wzięli m.in.: zespół taneczny „Fantastic” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu, uczniowie z Centrum Kształcenia Praktycznego z pokazem stylizacji fryzur i strojów karnawałowych, kabaret „Ale babki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu prezentujący wiersze „Gdy poezja bywa kobietą”, zespół „Radość” z UTWiON, zespół „Z górki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Malborka. Odbyła się loteria – losowanie i wręczanie nagród (p. Zbigniew Sokołowski). W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób, które przywitaliśmy słodkim akcentem połączonym z losem na loterię. Galeria znajduje się tutaj.

 

 
Bal karnawałowy 2019

 

W tym roku bal karnawałowy odbył się w Hotelu Elbląg. Bal rozpoczęliśmy Polonezem, było jak zwykle kolorowo, tanecznie i szampańsko. Galeria znajduje się tutaj.

 

 
Zabawa andrzejkowa 2018

 

Galeria: tutaj.