header
PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2020 14:00

 

KOCHANI

Znaleźliśmy się w przymusowej sytuacji – nie kontaktowania się ze sobą – czy jest to epidemia, pandemia czy po prostu kolejny zmutowany gen wirusa grypy – trudno powiedzieć. Moim zdaniem przy obecnych proporcjach zachorowań i zarażeń koronawirusem – nie powinniśmy mówić o pandemii. Tylko na grypę w Polsce zmarło już ok. 500 osób, na koronowirusa zaś jak podają media na dzień 24 marca 2020 r. 9 osób – i to należałoby dokładnie przeanalizować stan zdrowotny zaistniałych przypadków.

Co nie znaczy, że nie należy się stosować się do zalecanych obostrzeń, bo ostrożności nigdy za dużo. Higiena rąk, odkażanie klamek, unikanie zbiorowisk to myślę nic trudnego do zrealizowania.

Najgorsze jest to, że póki co nie możemy się spotykać, wspólnie pójść na kawę czy w grupie usiąść przy sztalugach.

Spróbujmy jednak znaleźć te dobre strony obecnej sytuacji: Pomyśl, że teraz właśnie masz czas by poeksperymentować kulinarnie, przeczytać ulubioną książkę lub obejrzeć swój ulubiony serial sprzed lat, np. „Noce i dnie”.

Osoby, które brały udział w lektoratach języka angielskiego i hiszpańskiego poćwiczą z pewnością naukę tych języków i po uruchomieniu zajęć pochwalą się zapamiętaną wiedzą. Panie, które uczęszczały na zajęcia gimnastyczne oraz taneczne – myślę, że kontynuują ćwiczenia, aby nie wypaść z formy – tyle, że na dywanie w swoim mieszkaniu.

Wierzę, że zaistniała sytuacja zmieni się na lepsze, a my znów spotkamy się na zajęciach naszego Uniwersytetu.

By umilić Wam czas będziemy umieszczać na stronie różne ciekawostki. Może czymś Was zaintrygujemy? Może z czegoś skorzystacie? Może podzielicie się i Wy z nami czymś ciekawym, zaskakującym (czekamy na Wasze propozycje – adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).Pozdrawiam Was serdecznie
Trzymajcie się zdrowo i pogodnie
Iwona Orężak

 

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Anzelma, Feliksa, Bartosza
Jutro złóż życzenia dla : Łukasza, Kai, Eugenii

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY