header
Aktualności

OFERTA SPECJALNA KINA „ ŚWIATOWID”

DLA SENIORÓW I ICH WNUKÓW Od kwietnia w Kinie „ŚWIATOWID” rusza specjalna oferta dla seniorów, którzy chcą zagospodarować wolny czas swoim wnukom w interesujący i wartościowy sposób  - spędzić z nimi sobotnie przedpołudnie w kinie. Decydując się na jedne z naszych filmowych sobotnich spotkań z bajką, każda babcia lub dziadek płaci jedynie za bilet dla dziecka, natomiast sam otrzymuje od nas wejściówkę za darmo.Dzięki tej serii dzieci będą mogły przeżywać zachwycające przygody, w których zawsze zwyciężą przyjaźń i odwaga a nowi, niezwykli bohaterowie sprawią, że świat stanie się jeszcze ciekawszy.

Wybrane przez nas bajki to wyjątkowe animacje. Wybrane specjalnie ze względu na ich piękną oprawę graficzną, niebanalne opowieści, a także liczne nagrody przyznane na międzynarodowych festiwalach. W każdej z tych historii dzieci i ich dziadkowie znajdą inspiracje do zabawy, odkrywania świata i rozmowy o ważnych sprawach w prosty sposób. W pierwszej edycji serii zaprezentujemy 3 tytuły:

1.2 kwietnia (sobota) 2011 „ Mia i Migusie” Francja/ Włochy, 91 min, 2008

2.9 kwietnia (sobota) 2011 „ Sekret księgi z Kells”Irlandia/ Francja/ Belgia, 75 min, 2009

3.16 kwietnia (sobota) 2011 „ U”Francja, 71 min, 2006

CENA BILETU: 10  zł.

Kontakt:

Natalia Klonowska tel. 55 611 20 56; 697 636 008

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel.  791 815 142

 

 

 

images/stories/zyczenia.jpg

 

 Andrzejkowe szaleństwo     


        W czwartek 25 listopada 2010 roku ponad stu osobowa grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu bawiła się wspaniale w kawiarni „ U aktorów” na wieczorku andrzejkowym. 
Były tańce, tradycyjne lanie wosku oraz wróżby, doskonale przygotowane przez nasze panie. Największą atrakcją była możliwość poznania przyszłości, którą przepowiadała profesjonalna wróżka.  Ustawiła się do niej długa kolejka.
Nasze koleżanki z zespołu tanecznego zatańczyły brawurowo cha-che, którą nagrodzono rzęsistymi oklaskami. Również zespół muzyczny bardzo się podobał i zebrał zasłużone brawa.
Panie z samorządu zadbały  o magiczny nastrój tego wieczoru przy miłej
i profesjonalnej obsłudze kierowanej przez właściciela obiektu pana Romana Badysiaka.
Było wesoło, kolorowo, po prostu wspaniale.

 

 
PDF Drukuj
poniedziałek, 08 listopada 2010 16:05


SENIORIADA  2010 i INAUGURACJA  ROKU AKADEMICKIEO  2010/11


1 października 2010 roku w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych odbyła się już po raz trzeci Senioriada – impreza o seniorach i dla seniorów. Tegoroczna Senioriada połączona była z inauguracją nowego roku akademickiego 2010/2011 Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych  w Elblągu.       Impreza rozpoczęła się na  Placu Kazimierza Jagiellończyka , gdzie wykonano wspólne zdjęcie seniorów i wysłuchano koncertu Orkiestry Wojskowej 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. Część artystyczna uroczystości miała miejsce w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Charakterystyczną cechą tegorocznego święta seniorów  były „ stroje z epoki”. Po odśpiewaniu hymnu studenckiego Gaudeamus igitur  , dyrektor UTWiON mgr Iwona Orężak przedstawiła szeroką działalność słuchaczy uniwersytetu. Nastąpiły również wystąpienia zaproszonych gości. Występ uczennicy zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu Hanny Giedy z piosenką „Łatwopalni”
przy akompaniamencie Marty Ossowskiej poprzedził wykład inauguracyjny 
pt.  Edukacja a jakość życia osób „ wcześniej urodzonych” wygłoszony przez
dr Danutę Oleksiak.  Część artystyczną  poprowadził  Mirosław Siedler – dyrektor elbląskiego teatru.  Grupa teatralno-muzyczna UTWiON  w ramach integracji z młodzieżą   Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 w Elblągu przygotowała atrakcyjny program  pt. „ Nie daj się – pokaż na co cie stać”
pod kierunkiem Krystyny Bary.         Wielkim powodzeniem cieszyły się występy chórów z Klubów Seniora
„ Jar” i „ Zakrzewo”  z ŚDS „Traugutki” i DPS „Niezapominajka”  a także  dzieci z Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży. Bardzo podobał  się też koncert Zespołu Folklorystycznego z Kaliningradu zaproszony przez UTWiON. Wielką atrakcją tegorocznej Senioriady była Loteria Fantowa, gdzie
co drugi los wygrywał. Możliwe to było dzięki sponsorom i darczyńcom: Grupie Żywiec, Hurtowni Słodyczy „Lukrus”, Hurtowni Świec „Rak”, Hurtowni Napojów „Big” spółka z o.o., P.P.H. Branży Skórzanej, Zakładowi Szklarskiemu „Miś”, Zakładowi Poligraficznemu „Elgraf”, Zaocznej Szkole Policealnej „COSINUS”, Stowarzyszeniu Kongresu Kobiet Warmii
i Mazur Oddział w Elblągu, Sklepowi ze Zdrową Żywnością oraz osobom indywidualnym. Współorganizatorami imprezy byli także: Centrum Spotkań Europejskich  „Światowid” i Kawiarnia  „ U Aktorów” .   Patronat honorowy objął – Henryk Słonina  Prezydent Miasta Elbląga Patronat medialny: Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska, Radio EL, Tydzień w Elblągu, Telewizja Olsztyn.      Senioriada cieszyła się aplauzem publiczności, licznie przybyłej do teatru; sala dosłownie „ pękała w szwach”. 
Wszystkim  uczestnikom, współorganizatorom  i sponsorom serdecznie dziękujemy.
 
           

 

 
Wpisany przez Maria   

Uchwała nr 5

Zarządu UTWiON w Elblągu z dnia 19 października 2010 roku

w sprawie zatwierdzenia Planu działalności na semestr pierwszy

roku akademickiego 2010/2011

 

Zarząd Stowarzyszenia UTWiON na posiedzeniu w dniu

19 października 2010 roku zatwierdza plan działalności na pierwszy semestr zgodnie z załącznikiem Nr 1 i Nr 2.

Podpisy Członków Zarządu:

1. ………………………………………

2. ………………………………………

3. ………………………………………

4. ………………………………………

5. ………………………………………

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 następna > ostatnia >>

Strona 47 z 48

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Anzelma, Feliksa, Bartosza
Jutro złóż życzenia dla : Łukasza, Kai, Eugenii

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY