header
Rękodzieło artystyczne - różne techniki

 

Rękodzieło – techniki różne - wśród technik i prac rękodzielniczych jakie słuchaczki UTWION poznają podczas zajęć są: prace z masy solnej, prace z modeliny, skóry, ozdoby z wikliny, ikebany, prace z drewna, kolaże z suchych roślin, malowanie na szkle, prace z gliny, batic, fusing, techniki papierowe - papier czerpany, embossing, scrapbooking, iris folding, quiling, decoupage, ale też filcowanie wełny, drewniana biżuteria i inne.

Panie wykonują przedmioty użytkowe, ozdobne, organizują kiermasze, np. ozdób świątecznych - z których dochód przeznaczony zostaje głównie na zakup materiałów na następne zajęcia.

Ręcznie wykonywane ozdoby stają się coraz modniejsze. Już trudno znaleźć coś ładnego, niebanalnego, nietuzinkowego co odpowiadałoby naszym indywidualnym gustom i nie było - kolejnym milionowym egzemplarzem, ale jedynym w swoim rodzaju pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego, czy niepowtarzalną ozdobą własnego domu.

Zajęcia rozbudzają wyobraźnię, rozwijają zdolności manualne, pozwalają poznać nowe techniki, a także są okazją do zawarcia nowych znajomości z osobami, które łączy wspólna pasja. W twórczej atmosferze każdy może wykonać coś pięknego dla siebie lub na prezent. Wykonane cudeńka są sprzedawane na organizowanych Kiermaszach świątecznych, a także zdobią biuro UTWiON-u.
Zajęcia rękodzieła prowadzone są przez Krystynę Zasońską i Iwonę Orężak

Zdjęcia:

 

Imieniny ma dziś

Dziś złóż życzenia dla : Bogusławy, Alicji, Apoloniusza
Jutro złóż życzenia dla : Leona, Adolfa, Tymona

TWÓRCZOŚĆ SŁUCHACZY